+48 58 742 56 35
SZUKAJ

Ekspert

bramka gsm

Bramka GSM – przydatne informacje

Bramka GSM coraz częściej pojawia się w siedzibach polskich firm. Ich funkcje doceniane są nie tylko w biurach typu call center, ale również w całych siedzibach. Co warto wiedzieć na temat bramek GSM? W jakim celu są użytkowane? Zapraszamy do lektury!

 

W jakim celu użytkowana jest bramka GSM?

Bramka GSM użytkowana jest w firmie w celu obniżenia kosztów. Bez względu na typ bramki, odpowiednie połączenie jej z centralą telefoniczną sprawi, że opłaty za wykonywane połączenia będą dużo niższe. Dodatkowym elementem obniżającym koszty połączeń będzie użytkowanie technologii VoIP.

 

Rodzaje bramek GSM

Najpowszechniejszym typem bramek GSM są bramki analogowe. Obsługują one połączenia w sposób klasyczny. Najczęściej we wnętrzu urządzenia umieszczana jest karta SIM wybranego operatora, a telefony analogowe połączone są z centralą zwykłymi kablami telefonicznymi. Warto zaznaczyć, że do bramki może być podłączona również centrala telefoniczna, dzięki czemu cały system zyskuje dodatkowe funkcje i może zawierać więcej telefonów niż przewidział producent bramki.

 

Cyfrowe bramki GSM działają w oparciu o ISDN i VoIP. Podobnie jak w przypadku bramek analogowych, do kontaktu z telefonami zewnętrznymi wykorzystywana jest odpowiednia karta SIM umiejscowiona w bramce, jednak bramki ISDN i VoIP oferują szereg funkcji dodatkowych. Dla przykładu możemy podać obsługę wiadomości tekstowych SMS, czy integrację bramki GSM z wybranym programem pocztowym. Bramki cyfrowe można również na stałe podłączyć do komputera PC, dzięki czemu możliwa jest nie tylko łatwa konfiguracja urządzenia, ale również jego kontrola.

 

Funkcje dodatkowe bramek GSM

Bramki GSM, oprócz zaawansowanych funkcji podstawowych, mogą być również wyposażone w szereg opcji dodatkowych. Bardziej zaawansowane bramki GSM mogą być wyposażone w obsługę komend AT, umożliwiającą zastosowanie własnych aplikacji do obsługi bramki, poczty głosowej, czy przekierowywania połączeń. Przy wyborze bramki GSM warto jest zwrócić uwagę na opcje dodatkowe, w jakie może być wyposażona dana bramka.

 

Bramka GSM – obniżenie kosztów, wygoda

Użytkowanie bramki GSM jest nie tylko sposobem na obniżenie kosztów, ale również charakteryzuje się wygodą. Po połączeniu, a także skonfigurowaniu bramki i centrali mamy kontrolę nad wszystkimi połączeniami wychodzącymi z firmy. Dzięki zastosowaniu bramki wszystkie połączenia wykonywane są w ramach jednego rachunku, co zmniejsza nie tylko ilość dokumentów, ale również koszty. Ważny jest również wybór odpowiedniej bramki GSM. Dzięki temu będziemy mieli do dyspozycji nie tylko wystarczającą ilość portów, ale również dostęp do funkcji dodatkowych, dzięki którym korzystanie z bramki GSM przynosi jeszcze więcej korzyści.

bramka gsm