+48 58 742 56 35
SZUKAJ

Ekspert

ateus

Ateus, czyli dawna nazwa marki 2N

ateusFirma 2N obecna jest już na rynku od kilkunastu lat. Analizując historię firmy należy zwrócić uwagę na fakt, że jeszcze kilka lat temu wszystkie jej produkty sprzedawane były pod marką Ateus, którą możemy jeszcze spotkać w Internecie. I tak, pełna nazwa domofonu Helios dzisiaj to 2N Helios, a dawniej Ateus Helios.

Mimo nadania nowej nazwy, wyłączenie jej z użycia trwało dość długo. W dalszym ciągu zdarzają się przypadki, że stali klienci którzy chcą zmodernizować systemy zakupione początkiem XX wieku używają starej nazwy – Ateus, która ostatecznie została zmieniona 7 lat temu na 2N.

Jak powstała nazwa Ateus?

Nazwa ta towarzyszy firmie od początku funkcjonowania. W związku z rozwojem firmy oraz ekspansją na kolejne rynki nazwa marki została zmieniona. Zmiany były podyktowane faktem dostosowania nazwy do zmieniających się warunków rynkowych na taką, która będzie jeszcze bardziej kojarzyć się z wysokim profesjonalizmem, wysokiej jakości obsługą i przede wszystkim z produktami, które firma oferuje. Dlatego wraz z rozwojem rynku postanowiono zrobić dokładny rebranding, stworzyć nową nazwę i logo, które będzie zapadało w pamięć istniejących, a także potencjalnych Klientów i Kontrahentów.

Proces przemiany.

Po zatwierdzeniu konieczności zmiany nazwy, cały proces rozpoczął się i sukcesywnie nabierał tempa. Już po krótkim czasie firma Ateus stała się 2N i rozpoczęła produkcję swoich produktów pod nowym logiem, a także uświadamianie o zmianach swoich klientów i kontrahentów. Zmiana nazwy została bardzo pozytywnie przyjęta przez klientów i znacząco wpłynęła na wzrost sprzedaży oferowanych produktów.