+48 58 742 56 35
NEWSLETTER

SZUKAJ

Ekspert

serwery2

Porównanie serwera Portech z serwerem z 2N SIM SERVER

serwery2Serwer kart SIM ma za zadanie umożliwienie prawidłowego zarządzania wszystkimi kartami SIM znajdującymi się w posiadaniu przedsiębiorstwa. Wysoka funkcjonalność serwera umożliwia bardzo dokładną kontrolę nad każdą kartą, dzięki czemu przekierowanie karty do odpowiedniej bramki GSM nie przysporzy żadnych problemów.

Liczba obsługiwanych jednocześnie kart SIM – PORTech SCE-900 i 2N SIM SERVER.

Mimo różnych producentów, oba serwery kart SIM są w stanie obsługiwać jednocześnie do maksymalnie 32 kart SIM. Znacząca różnica występuje w przypadku ogólniej liczby obsługiwanych kart SIM. W przypadku urządzenia wyprodukowanego przez 2N liczba ta wynosi aż 50 000, kiedy urządzenie PORTech obsługuje tylko 992 karty.

Porty komunikacyjne w serwerze PORtech i serwerze 2N.

Urządzenie PORTech SCE – 900 wyposażone jest tylko i wyłącznie w jeden port komunikacyjny, a mianowicie RS232. Odpowiada on za komunikację nie tylko z bramkami GSM, ale również z komputerem, który będzie sterował pracą serwera. Serwer 2N SIM SERVER wyposażony jest nie tylko w port RS232, ale również 2 porty Ethernet 10BaseT. Dzięki temu wszystkie bramki mogą być podłączone do serwera za pomocą protokołu TCP/IP.

Serwer kart SIM dobrany do potrzeb.

Porównanie wyraźnie wskazuje, że serwer wyprodukowany przez firmę 2N jest wyraźnie funkcjonalniejszy od serwera PORTech. Większa funkcjonalność objawia się, przede wszystkim obsługą większej ilości kart SIM, czy większą ilością portów. 2N SIM SERVER wyposażony jest również w port Ethernet, którego urządzenie marki PORTech nie posiada. Dzięki niemu wszystkie bramki GSM mogą zostać połączone przez port TCP/IP, co znacząco przyspiesza komunikację. Przy wyborze serwera SIM należy jednak pamiętać, aby był on dobierany ze względu na potrzeby i możliwości finansowe.