+48 58 742 56 35
NEWSLETTER

SZUKAJ

Ekspert

Nowoczesne rozwiązania intercomowe i domofony IP/Helios

W dzisiejszych czasach rozwiązania intercomowe pojawiają się w coraz większej liczbie budynków, bez względu na ich przeznaczenie. Z powodzeniem mogą być zastosowane nie tylko w budynkach firmowych, czy blokach mieszkalnych, ale również w domach prywatnych. Czym charakteryzują się nowoczesne rozwiązania intercomowe i nowoczesne domofony?

Czym jest domofon IP?

Domofony IP są nowocześniejszymi odmianami domofonów analogowych. Urządzenia te są podstawą funkcjonowania każdego systemu intercomowego. Umożliwiają łatwą komunikację pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami budynku, czy pomiędzy terenem wokół budynku, a jego wnętrzem. Najnowocześniejsze urządzenia takie, jak 2N Helios IP VARIO umożliwiają nawet zdalne otwarcie bramy, drzwi, czy furtki. Dzięki temu nie jesteśmy zobligowani do wyjścia z budynku aby zaprosić do środka gości.

Funkcjonalność domofonów IP

Czasy znacząco się zmieniły, co jest również bardzo widoczne w użytkowanych aktualnie domofonach. Kiedyś domofon był prostym urządzeniem wyposażonym w odpowiednią ilość przycisków, które umożliwiały skontaktowanie się z właścicielem posesji, lub domownikami wybranego mieszkania. Dzisiaj domofony IP umożliwiają nie tylko kontakt głosowy pomiędzy kasetą bramową, a unifonem, ale również przesyłają obraz, umożliwiają otwarcie bramy, a nawet pozwalają się programować z poziomu przeglądarki, czy nawet telefonu komórkowego.

Różne wykorzystanie domofonów IP

Domofony IP, za sprawą zaawansowania technologicznego, mogą być użytkowane w różnego typu warunkach, nawet tych ekstremalnych, czy specjalistycznych. Konstrukcja urządzeń w całym systemie intercomowym, czy możliwość dowolnej, bardzo obszernej konfiguracji sprawia, że system może pełnić wiele funkcji. Dla przykładu,  domofon Helios IP SAFETY jest urządzeniem przeznaczonym do łączności awaryjnej. Sam domofon IP jest pomarańczowy i wyposażony w podświetlany na niebiesko przycisk. Odpowiednia konstrukcja urządzenia, a także użycie wysokiej klasy mikrofonów i głośników sprawia, że domofon Helios IP SAFETY może być użytkowany nawet w warunkach utrudnionej widoczności.

Domofony IP łatwe w konfiguracji i obsłudze

Mimo, iż domofony IP są zaawansowane technologicznie ich użytkowanie i konfiguracja okazuje się często prostsza niż domofonów analogowych. Po podłączeniu domofonu IP do utworzonej sieci teleinformatycznej lub bezpośrednio do Internetu zyskujemy możliwość konfiguracji urządzenia bezpośrednio z poziomu przeglądarki WWW. Po skonfigurowaniu wszystkich niezbędnych funkcji użytkowanie urządzenia jest czystą przyjemnością.