+48 58 742 56 35
NEWSLETTER

SZUKAJ

Ekspert

4

Nadzór zdalny nad licznikami wody i prądu

Na polskim rynku dostępna jest duża liczba urządzeń, które umożliwiają monitorowanie liczników prądu, wody, a także innych urządzeń znajdujących się w domu. Rozwiązanie to na pewno jest bardzo wygodne, a także pozwala na zaoszczędzenie zasobów i pieniędzy. Czym charakteryzują się urządzenia tego typu? Jakie jest ich miejsce w systemie?

Jakie porty posiadają urządzenia nadzorujące? Co można za ich pomocą nadzorować?

Urządzenia pozwalające na nadzór liczników wody i prądu wyposażone są w porty takie, jak RS232, RS-485 i M-Bus. Dzięki nim możliwa jest dokładna kontrola nie tylko liczników prądu, czy wody, ale również wind, czy układów automatyki. Porty te obecnie są najczęściej wykorzystywane, dlatego nie ma konieczności zakupu dodatkowych przejściówek, czy przewodów. Użytkownik nie jest również zobowiązany do kupowania dodatkowych urządzeń. Jeden sterownik jest w pełni wystarczający do sterowania kilkoma urządzeniami. Ważne jest, aby posiadało ono odpowiednią ilość złącz.

W jaki sposób można kontrolować sterownik?

Po odpowiednim zainstalowaniu i skonfigurowaniu sterownika, pracę jego i urządzeń do niego podłączonych można kontrolować za pomocą komputera i specjalnej aplikacji. Parametry są przesyłane za pośrednictwem sieci GPRS. Dane wyświetlane są w jasny i czytelny sposób, dlatego nawet mniej zaawansowani użytkownicy są w stanie prawidłowo korzystać z funkcji sterownika.

Warto zaznaczyć, że instalacja sterownika nie wymaga wprowadzania zmian w nadzorowanych urządzeniach. Sterownik podłączony do urządzenia jedynie nadzoruje jego pracę, a także pozwala na wprowadzenie zmian, które poprawią wydajność, a nawet zoptymalizują koszty.

Sterownik urządzeń – najlepsze rozwiązanie na wzbogacenie i optymalizację systemu.

Bez wątpienia instalacja sterownika urządzeń jest bardzo dobrym zabiegiem. Sterownik ten jest łatwy w montażu, a także nie wymaga wprowadzania zmian w monitorowanych i kontrolowanych urządzeniach, co jest ogromną zaletą. Dane przesyłane są za pośrednictwem sieci GPRS. Ponadto, monitorowane urządzenia można dzielić na grupy, co ułatwi kontrolę nad nimi.

 Wartym uwagi jest rozwiązanie dostarczane przez firmę 2N. Sterownik ten nosi nazwę SmartCom i spełnia wszystkie standardy jakości.