+48 58 742 56 35
NEWSLETTER

SZUKAJ

Ekspert

ip-bpx

IP – PBX – czyli jak połączyć telefonie tradycyjną z internetową

Każde przedsiębiorstwo wykorzystuje w swojej pracy telefony do komunikowania się zarówno wewnątrz firmy pomiędzy pracownikami jak i z dostawcami, kontrahentami i klientami. Każde przedsiębiorstwo pragnie, aby koszt tych połączeń był jak najniższy. Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów połączeń może nastąpić po połączeniu telefonii tradycyjnej z internetową. W jaki sposób tego dokonać i jakie urządzenia są niezbędne?

Centrala IP-PBX.

Centrala IP-PBX wykorzystuje do swojego działania internetowy protokół komunikacyjny IP. Jest w pełni zarządzana przez użytkownika, a także umożliwia stosunkowo tani kontakt z klientami przedsiębiorstwa lub odległymi filiami firmy. Ponadto, centrala IP-PBX nie wymaga użycia dodatkowych urządzeń poza telefonami IP.

W jaki sposób następuje połączenie telefonii tradycyjnej z internetową?

Centrala IP-PBX umożliwia wykonywanie połączeń nie tylko do użytkowników telefonii internetowej, ale również stacjonarnej, czy komórkowej. Ponadto, po podłączeniu centrali do bramki GSM, połączenia na telefony komórkowe są dużo tańsze. Warto zaznaczyć, że korzystać z centrali IP-PBX i bramki GSM mogą wszystkie osoby w firmie wykonujące połączenia, dlatego każdy użytkownik przyczynia się do obniżenia kosztów.

Funkcje dodatkowe centrali IP-PBX.

Poza funkcjami podstawowymi takimi, jak wykonywanie połączeń za pośrednictwem różnych kanałów, czy możliwość kontrolowania centrali za pomocą strony WWW, urządzenie to ma również wiele funkcji dodatkowych. Centrala IP-PBX umożliwia wysyłanie wiadomości e-mail oraz faksów. Możliwe jest również kontrolowanie centrali za pomocą telefonu. Przy pomocy centrali i jej strony administracyjnej możliwe jest również kontrolowanie połączeń, a nawet nałożenie ograniczeń na użytkowników.

Komunikacja za pomocą IP-PBX dostosowana do potrzeb.

Warto zaznaczyć, że centrala telefoniczna IP-PBX jest urządzeniem, które w łatwy sposób można dostosować do aktualnych potrzeb firmy. Możliwość dowolnego rozbudowywania, czy dodawania funkcji jest niezwykle atrakcyjna. Dodatkowym atutem tego typu urządzeń jest fakt, że po połączeniu telefonii tradycyjnej z internetową następuje zmniejszenie kosztów połączeń.

ip-bpx